PROJEN?N ADI:.


40 views
Uploaded on:
Category: Sales / Marketing
Description
PROJENIN KONUSU:. GITTIK
Transcripts
Slide 1

PROJENİN ADI: EV EKONOMİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR

Slide 2

PROJENİN KONUSU: GİTTİKÇE ZORLAŞAN HAYAT ŞARTLARINDA, EV EKONOMİMİZİ YENİDEN DÜZENLEME VE TASARRUF TEDBİRLERİ

Slide 3

PROJENİN AMACI: BİLİNÇLİ TÜKETİM PARAYI TUTUMLU KULLANMAK SURETİYLE ZOR GÜNLER İÇİN BİRİKİM YAPMAK

Slide 4

PROJENİN AŞAMALARI: PLANLAMA AŞAMASI ARAŞTIRMA AŞAMASI UYGULAMA AŞAMASI MEVCUT DURUM ANALİZİ SONUÇ

Slide 5

NEDEN TASARRUF YAPMAK ZORUNDAYIZ ? BİLİNÇLİ BİR TÜKETİM İYİ BİR GELECEK ZOR GÜNLERE HAZIRLIK

Slide 6

MEVCUT DURUM ANALİZİ: ÜRÜN FİYATLARINI ARAŞTIRMIYORUZ GEREKSİZ HARCAMA YAPIYORUZ UZUN VADELİ PLAN YAPMIYORUZ REKLAMLARDAN ETKİLENİYORUZ ZEVKLERİMİZİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ TASARRUF KAYGISI TAŞIMIYORUZ

Slide 7

PLANLAMA: BİZ 5 KİŞİLİK BİR AİLEYİZ. ANNEM, BABAM, ABLAM, KARDEŞİM VE BEN. BABAM AİLE GİDERLERİMİZİN ÇOK FAZLA OLDUĞUNUNDAN SÖZ EDİYORDU. GİDERLERİMİZİ NASIL AZALTABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNDÜM. BUNUN İÇİN FEDAKARLIK YAPABİLECEĞİMİ, TASARRUF TEDBİRLERİ PLANLAYABİLECEĞİMİ, BAŞARIRSAM, BAŞARIMIN SEBEP VE SONUÇLARINI GÖRMEK İSTEDİĞİMİ AİLEMLE PAYLAŞTIM.

Slide 8

BÜTÇE: GELİR: 900 YTL Maaş GİDER: 900 ile 950 YTL ARASI

Slide 9

SÜRE : 1 AY

Slide 10

PROJE ORTAKLARIM: ANNEM BABAM ABLAM ve KARDEŞİM ÖĞRETMENİM

Slide 11

FAALİYETLER: BABAM AYIN 15\'İNDE MAAŞ ALDI. AİLEMLE, "TASARRUF TEDBİRLERİ" KONULU BİR TOPLANTI YAPTIK. Kind Iş OLARAK GELİR ve GİDERLERİMİZİN LİSTESİNİ ÇIKARDIK. GİDERLERİMİZDEN TASARRUF YAPABİLECEKLERİMİZİ BELİRLEDİK.

Slide 12

FAALİYETLER : AİLEDE GÖREV DAĞILIMI YAPTIK. ABLAM; ELEKTRİK VE SUYUN LÜZUMSUZ HARCANMAMASI İÇİN GÖREVLENDİRİLDİ. BEN ÖDEVLERİMİ TELEFONLA ARKADAŞIMDAN İSTİYORDUM. ARTIK OKULDA DAHA DİKKATLİ DAVRANIYORUM. GEREKSİZ YERE TELEFON KULLANMIYORUM. BABAMLA ANNEM CEP TELEFONUNU FAZLA KULLANMAMA KARARI ALDI. KÜÇÜK KARDEŞİM YENİ OYUNCAKLAR İSTEMEYECEKTİ. ABLAM VE BEN OKUL HARÇLIKLARIMIZI DAHA PLANLI KULLANMAYA BAŞLADIK. ALIŞVERİŞ YAPTIĞIMIZ MARKETLER KONUSUNDA DAHA SEÇİÇİ DAVRANMAYA BAŞLADIK.

Slide 14

AİLEMİZİN GİDER GRAFİĞİ

Slide 16

DEĞERLENDİRME 1 ayın sonunda harcama tablomuz yandaki gibi oldu. Planlı para harcamak ailemize toplamda : 937 - 803 134 YTL tasarruf ettirdi. 134 YTL

Slide 17

ÖNCEKİ SONRAKİ

Slide 18

1 AYDA BİLİNÇLİ HARCAMA SONUCU 134 YTL TASARRUF

Slide 19

BU PROJE EN ÇOK BABAMIN HOŞUNA GİTTİ. BABAM BANKADA BİR HESAP AÇTIRDI. TASARRUF ETTİĞİMİZ BU PARAYI HESABA YATIRDI. TABİ HESABI PROJENİN MİMARI OLARAK BENİM ADIMA AÇTIRDI. AYNI ZAMANDA BU PROJEYİ HAZIRLARKEN ÇARPMA, BÖLME, TOPLAMA, ÇIKARMA GİBİ MATEMATİKSEL İŞLEMLERİ KULLANARAK PROBLEM ÇÖZME BECERİMİ GELİŞTİRDİM.

Slide 20

SONUÇ BİLİNÇLİ BİR TÜKETİM VE PLANLAMA SONUCU, HEM İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILADIK. Sew GELECEĞE DAHA GÜVENLİ BAKMAYA BAŞLADIK.

Slide 21

PROJEYİ HAZIRLAYIP SUNAN: YUNUS EMRE CEYLAN 6/A SINIFI NUMARA: 3087 ŞEHİTLER İ.Ö.O . REHBER ÖĞRETMEN: MAHMUT CELEP

Slide 22

KAYNAKÇA MARKETLER www.tuketiciler.org www.turkhukuksitesi.com

Slide 23

TEŞEKKÜRLER BU PROJEYİ ÖDEV OLARAK VEREN ÖĞRETMENİME, BU PROJEDE BANA DESTEK VEREN AİLEME, BU PROJE SUNUMUNU İZLEYEN TÜM ARKDAŞLARIMA, TEŞEKKÜR EDERİM

Recommended
View more...