Welcome to the Sydney East Soul Presentation.


136 views
Uploaded on:
Description
Welcome to the Sydney East Soul Presentation November 2004 Erin Mackenzie - Caringbah HS Water Polo 2004 Australian All-Schools Water Polo group 2004 NSW All-Schools Water Polo group 2004 Pierre de Coubertin Recompense Caringbah Secondary School 2004 NSWCHSSA Marathon Bronze Award
Transcripts
Slide 1

Welcome to the Sydney East Blues Presentation November 2004

Slide 2

Erin Mackenzie - Caringbah HS Water Polo 2004 Australian All-Schools Water Polo group 2004 NSW All-Schools Water Polo group 2004 Pierre de Coubertin Award Caringbah High School 2004 NSWCHSSA Triathlon Bronze Medal 2004 NSW All-Schools Triathlon seventh 2003 NSWCHSSA Water Polo group 2002 – 2003 Sydney East Water Polo group Current second Grade Cronulla Sharks Water Polo 2002 NSW U/16 Yrs Water Polo group – National Champions 2000 NSW U/14 Yrs Water Polo group – National Champions

Slide 3

Karl Kruszelnicki – Sydney Boys HS Volleyball 2004 NSWCHSSA Volleyball group 2004 Trans Tasman Volleyball group New Zealand visit 2004 Sydney East Volleyball group – Bronze Medal NSWCHSSA State Championships 2004 Sydney Boys’ High School Volleyball group Undefeated in GPS Competition 2003 Sydney Boys’ High School Rowing – Silver Medal Head of the River Regatta

Slide 4

Leia Smith – Port Hacking HS Touch 2004 NSWCHSSA Touch group 2004 NSWCHSSA State Girls’ Touch Championships Runner-Up 2004 Australian U/18 Yrs Touch Squad World Youth Cup 2003 NSWCHSSA Girls’ Touch State Champions 2003 – 2004 Port Hacking High School Girls’ Touch Knockout State Champions 2002 NSWCHSSA U/16 Yrs Touch group 2002 NSW All-Schools U/16 Yrs Touch group

Slide 5

Frank Winterstein – Endeavor Sports HS Rugby League 2004 NSWCHSSA Rugby League group 2004 Australian Schoolboys Rugby League group 2004 Endeavor Sports High School Rugby League Captain 2004 Endeavor Sports High School - NSWCHSSA University Shield Champions 2004 Endeavor Sports High School – NSWRL Arrive Alive Champions 2003 Endeavor Sports High School - NSWCHSSA University Shield Runner-Up 2003 Endeavor Sports High School – NSWRL Arrive Alive Runner-Up 2003 NSWCHSSA Rugby League group 2004 Sydney Roosters Jersey Flegg - Undefeated Premiers

Slide 6

Mitchell Scott – Kirrawee HS Water Polo 2004 Australian Schoolboys Water Polo group 2004 Australian U/20 Yrs Water Polo Squad 2002 - 2004 NSW Institute of Sport Scholarship 2003 - 2004 NSWCHSSA Kirrawee High School Water Polo Knockout State Champions 2003 NSW U/20 Yrs Water Polo group 2003 NSWCHSSA Water Polo group 2003 NSW All-Schools group 2003 NSWCHSSA Water Polo State Champions – Undefeated, Player of the Final 2002 NSW U/16 Water Polo group

Slide 7

Kellie Osborne – Endeavor Sports HS Netball 2004 NSWCHSSA Netball group 2004 NSW U/17 Yrs Netball group 2003 – 2004 Sydney East Netball group 2003 U/16 Yrs Australian Schoolgirls Netball group 2003 NSW U/16 Yrs All-Schools Netball group 2002 - 2003 NSWCHSSA U/16 Yrs Netball group 2004 NSWCHSSA Netball Knockout Silver Medal 2003 NSWCHSSA Netball Knockout Gold Medal

Slide 8

Sydney East Blues 2004

Slide 9

Joshua Williams – Kirrawee HS Water Polo 2004 NSWCHSSA Kirrawee High School Water Polo Knockout State Champions 2003 NSWCHSSA Water Polo first group 2003 NSWCHSSA Water Polo State Champions – Undefeated, Player of the Tournament 2003 Sydney East Water Polo group 2002 NSWCHSSA U/15 Yrs Water Polo group visit to New Zealand 2002 – 2003 NSW U/16 Yrs Water Polo group – National Champions 2000 – 2001 NSW U/14 Yrs Water Polo group Current Cronulla Water Polo second Grade colleague

Slide 10

Matthew Smith – Woolooware HS Soccer 2004 NSWCHSSA Soccer group 2004 Woolooware High School Pierre de Coubertin Award 2004 Sharks Scholarship Award 2003 – 2004 Sydney East Soccer group NSW Indoor Futsal Soccer group NSW U/14 Yrs, U/16 Yrs Soccer group Sutherland Sharks Premier Youth League

Slide 11

Shannon Delaney – Endeavor Sports HS Athletics 2004 NSWCHSSA All-Schools Athletics Gold Medal 17+ Yrs 800m, 1500m 2004 NSWCHSSA Athletics Gold Medal 800m, 1500m 2004 NSW All-Schools Cross Country Silver Medal 2004 Australian Youth Championships Gold Medal U/18 Yrs 1500m 2004 NSW Road Championships Gold Medal U/18 Yrs 5000m 2004 Rockdale City Council’s Sportsperson of the Year 2003 NSW All-Schools Athletics Silver Medal 800m, 1500m 2003 NSW All-Schools Cross Country Gold Medal U/16 Yrs 2003 NSW Institute of Sport, National Distance Emerging Athlete Program

Slide 12

Elysha O’Neill – Menai HS Water Polo 2004 NSW All-Schools Water Polo group 2003 NSWCHSSA Water Polo group 2002 NSWCHSSA U/15 Water Polo group visit to New Zealand Australian U/20 Yrs Water Polo group NSW U/20 Yrs Water Polo group 2002 – 2003 NSW U/17 Yrs Water Polo group 2002 – 2003 NSW U/16 Yrs Water Polo group 2001 NSW U/14 Yrs Water Polo group

Slide 13

Chris Green – Caringbah HS Lawn Bowls 2004 NSWCHSSA Lawn Bowls group 2004 NSWCHSSA Sporting BLUE - Lawn Bowls 2003 – 2004 Sydney East Lawn Bowls 2003 – 2004 NSWCHSSA Lawn Bowls 2002 – 2004 Royal NSW Bowling Association colleague 2004 State Pairs Runner-Up 2004 Australian Triples Runner-Up

Slide 14

Jenaya Pender – Heathcote HS Softball 2004 NSWCHSSA Softball group 2004 NSW U/19 Yrs Softball Development Squad 2004 U/19 and Open Women’s State League 2004 Heathcote High School Sportsperson of the Year 2003 NSW U/19 Yrs Softball Development Squad

Slide 15

Sydney East Blues 2004

Slide 16

Jordan Lumb – Port Hacking HS Water Polo 2003 NSWCHSSA Water Polo first group 2003 Sydney East Water Polo group Captain 2003 NSWCHSSA Water Polo State Champions – Undefeated 2001 – 2002 NSWCHSSA Water Polo first group 2001 - 2002 NSWCHSSA Water Polo State Champions Sydney East Rugby Union group NSW U/14 Yrs and U/16 Yrs Water Polo groups – Australian Champions at National titles NSW Representative Futsal and Surfing

Slide 17

Damien Narbeshuber – Minerva School Swimming 2004 NSWCHSSA Swimming -4 Gold Medals, 1 Silver Medal, Age Champion 16+ Yrs SWD 2004 NSW All-Schools Swimming - 2 Gold Medals, 1 Silver Medal, 2 Bronze Medals SWD 2004 Australian All-Schools Swimming -5 Gold Medals, 1 Silver Medal SWD 2004 Excel, SWD Telstra Dolphin and NSW Sports Council for the Disabled Swim Squads 2004 Australian Swimming group at Global Games Sweden -1 Gold Medal and World Record SWD, 1 Silver Medal, 1 Bronze Medal 2004 Monetarium Trophy, Sportsperson of the Month St George & Sutherland Shire Leader 2003 David DeLacy and Beverly Whitfield Memorial Awards

Slide 18

Nicholas Kipriotis – Sydney Tech HS Athletics 2004 NSW All-Schools Gold Medal – 17+ Yrs Shot Put (18.19m Meet Record) 2004 NSWCHSSA Silver Medal Shot Put 17+ Yrs Put 17.12m 2004 Australian Championships Silver Medal U/20 Yrs Shot Put 2003 NSWCHSSA Gold Medal 16 Yrs Shot Put (16.81 Meet Record), Silver 16 Yrs Discus 2003 NSW All-Schools Gold Medals 15 Yrs Shot Put, Discus 2003 Australian Youth Olympic Festival – seventh in Shot Put, sixth in Discus 2003 Australian All-Schools U/18 Yrs Bronze Medal Shot Put U/20 Yrs Bronze Medal Shot Put 2002 NSWCHSSA Gold Medal Shot Put, Silver Medal Discus 2002 NSW All-Schools Gold Medals 15 Yrs Shot Put, Discus 2000 Pacific Schools Games fifth in Shot Put, seventh in Discus

Slide 19

Servet Uzunlar – Kirrawee HS Soccer 2004 NSWCHSSA Soccer group 2004 NSW U/17 Yrs Soccer group 2004 Young Matildas Soccer Squad 2004 WNSL – NSW Sapphire player 2003 – 2004 Sydney East Soccer group 2003 NSWCHSSA second Soccer group 2002 – 2004 NSW Soccer Academy colleague 2003 NSW U/15 Yrs Soccer group NSW Indoor Futsal Soccer group

Slide 20

Chris Akers – Menai HS Softball 2004 NSWCHSSA Softball Runner-Up Inter-Regional State Championships 2004 NSWCHSSA Softball group 2004 NSWCHSSA – Menai High School Boys’ Softball Knockout Champions 2004 NSW Metro group 2003 NSWCHSSA Softball Runner-Up Inter-Regional State Championships 2002 – 2003 – Menai High School NSWCHSSA Knockout Semi-finals 2002 NSW U/16 Yrs Softball group – Bronze Medal at National Titles

Slide 21

Jenna Sell – Engadine HS Touch 2004 NSWCHSSA Touch group 2004 NSWCHSSA State Girls’ Touch Championships Runner-Up 2002 - 2003 NSWCHSSA Girls’ Touch State Champions 2003 NSWCHSSA Touch group – National Champions 2002 NSWCHSSA U/16 Yrs Touch group 2002 NSW All-Schools U/16 Yrs Touch group Captain 2002 Sydney East U/16 Yrs group Captain, Player of the Tournament 2004 Cronulla Touch Association State Cup U/18 Yrs Winners 2003 Cronulla Touch Association State Cup U/16 Yrs Runner-Up 2002 Cronulla Touch Association U/23 Division Winners

Slide 22

Sydney East Blues 2004

Slide 23

Patrice O’Neill – Menai HS Water Polo 2004 Australian All-Schools Water Polo group 2004 NSWCHSSA Swimming Bronze Medal 100m Backstroke 2002 - 2003 NSWCHSSA Water Polo group 2003 Australian All-Schools Water Polo group 2002 NSWCHSSA U/15 Water Polo group visit to New Zealand Australian U/20 Yrs Water Polo group NSW U/20 Yrs Water Polo group 2002 – 2003 NSW U/17 Yrs Water Polo group 2001 – 2003 NSW U/16 Yrs Water Polo group

Slide 24

Joel Robbie – Caringbah HS Australian Football 2002 – 2004 Sydney East Australian Football group 2004 Sydney East Australian Football Captain 2004 Southern Sydney group NSWCHSSA Championships 2004 NSWCHSSA Australian Football group National Titles Perth Sydney U/15 Australian Football group Victorian Country Championships AFL Umpire Level 1 Coach

Slide 25

Olivia Wright - Newtown HS Performing Arts Diving 2004 NSWCHSSA Diving Championships Gold Medals - 14 Yrs Springboard, Open Platform Champion, C

Recommended
View more...